#1 2008-06-08 11:12

kostek

Insanity

1238625
Zarejestrowany: 2008-04-24
WWW

Komentarz do "wytycznych co do sposobu gry"

Cytaty z oryginalnego tematu, dodane przez Neilę

Neila napisał:

Wczoraj miał być napisany post, nie został, więc trzeba nadrobić.

Krótko i na temat. Dotyczy to gry w pt. Jest robione party klanowe, to wyznaczone osoby mają obowiązek się wstawić we wskazane miejsce. W tej chwili nie ma czegoś takiego, że ktoś expi gdzieś indziej, jeśli tak to porzuca to pt.
Klan nie jest po to by grać solo. Nie stosowanie się do tego, z mojej strony grozi wywaleniem z klanu: 5x nie odpowiedzenie na "wezwanie" = out (ktoś powie, że ktoś afk i uwierze w to jeśli na invite nie będzie odpowiedzi lub ktoś napisze, że on afk, ale napewno nie nabiore się na to, że ktoś siedzi w innym pt podczas dawania invite i nadal tam jest....więc proponuję wam afkować poza pt, chyba że klanowe to wtedy ktoś napisze o afkującej osobie), 2x spotkam kogoś podczas koxu w miastowym pt gdy się wołało go do pt klanowego = out.
Widzicie dobry skład/ochote na kox to samodzielnie róbcie pt i wyskakujcie z inicjatywą do składania pt, a nie czekacie aż ktoś sie lognie i będzie robić.

Wole klan składający się z ludzi co chcą/potrafią grać zespołowo, pretendentów do tytułu "solisty roku" wolę nie mieć zwłaszcza, że ciągle brak miejsca w klanie.

Keldorn napisał:

1 powód skąd się bierze solo lub inne party(przykład): ~10 osób on line, w tym 2x 70+, reszta 60+, brak healera, brak bd, brak swsa, brak wk. @xxx: party mos! zbiera się powiedzmy 5 "dd" + wc. 20 min expienia - całe party lub większość leży ;] (np. dziś tak było)

Moja porada, masz niski lvl, nie pchaj się do lokacji 76+ (aby sprawdzić lvl lokacji użyj mapy --> word info --> hunting zones) tym bardziej jeżeli nie posiadasz w party podstawowego supportu (bd + healer).


Jeżeli ktoś potrafi podać inne powody, niech napisze, pomoże nam to rozwiązać owy  problem.

Hattor napisał:

Po czesci popieram inicjatywe, ale... Wezcie pod uwage jeszcze inna sprawe. Caly czas sa sytuacje tego typu ze ktos loguje sie do gry, pisze ladnie witam, odpisuje kupa wiary a po chwili jak sie spyta o pty to odpowiedzi brak... Zaczyna skladac wlasne pty i znowu zero odzewu. Czeka jakis czas moze akurat sie ktos laskawie odezwie w koncu ma dosyc idzie w pty z miasta i nagle musi sie stawic w pty klanowym np. na mos  Rozumiem sytuacje kiedy trzeba sie stawic na pvp albo rb, wtedy to jest dobre rozwiazanie, ale w innym przypadku to krotko mowiac bezsens... i jeszcze zeby karac za takie rozwiazania.

BIG napisał:

hattor ma racje zawsze tak jest.

a inna sprawa ludzie w tym klanie zapominają ze expić można w dobrym pt bez bd healera czy nawet buffków wystarczy chcieć grać razem.

Neila napisał:

Gdzie tu jest napisane, że przez 24/7 macie chodzić klanowo?
Dwa, pt klanowe nie będzie robione w celu expa tylko i wyłącznie (przynajmniej przeze mnie), są one w celu zarobku i wszystko co się z tym wiąże, argument bezsensowności masz już podważony.
Trzy, nie wiem czy zauważyliście ale to jest dział "organizacja", od dyskusji macie karczmę. Zróbcie sobie tam topić i dyskutujcie, w ostateczności będę mógł przenieść te posty tam. Inaczej te posty będą kasowane dla przejrzystości tematu. Closed

Debo napisał:

Powiem wam ze w takim stanie jak wyglada klan teraz spokojnie mozna na 2 pt expic zarabiac a ciagle ludzie sie tylko wimieniaja w pt i to zawsze jest te 1 party w klanie i szczescie maja ci co sie zalapia ,a mozna dzielic pt Dd i Aoe osobno jest sporo bd w klanie lord zawsze na pt chetny a i mozna go uzywac na 2 pt.
Ale jak pisze all Mos to nie po to zebyc na zlosc wyrwac kogos z innego dobrego pt tylko dlatego ze jak 1 nie przyjdzie to party  zamist 9 osobwe robi sie 3 bo ktos dostaje invite i patrzy a tam 3 osoby ale jak widze ze jak ktos pisal ze na klanowym idzie "czesc" to leci duzo odpowiedzi a jak do pt to zaraz 1 stale party idzie a reszta to nie mam pojecia co robi.
Mos teraz dla nas to szczegolna lokacja do zarabiania klanowo kasy ( ews dobry exp i czesto full dropy ) a ci co nie rozumieja ze kazda osoba jest wazna co ma questa na mosie , bo jak przyjdzie 9 osob to bedzie 9 ews = 900 kk okolo ale jak przyjdzie 30 osob i zaczna troche tam farmic z klanem to bedziemy w stanie kupic 3-4 bronie S w 1 tyg ale do tego trzena zgrania i checi.

Rylek napisał:

z punktu widzenia osoby ktora okazyjnie siada do l2..

loguje sie powiedzmy na 1-2h
witam sie (WAAAGH!!!!)
z miejsca pisze ze lfp i cisza... wtedy odpalam liste kto online i pisze znow tym razem pytajc sie co robi dana osoba
czasem sie uda ze ktos odpowie (sroy nie trza nam cie) ale w 80% przypakach jest olewka spowodowana nie czytaniem klanowego..  tak zaraz bedzie czesc siedzi na ts.. nie zawsze

wtedy jak nie ma party to robie to co zwyklem robic wylogowuje sie i zajmuje sie czy minnym (wiem moge na rynku szukac ale jakos po olewce nie mam weny..)

(By już nie przenosić postów i dla klarowności ocb zrobiłem te cytaty...)


Mój komentarz do tematu:

Szkoda, że tamten wątek został tak szybko zamknięty, rozszalał się ktoś z moderowaniem, a nie do końca potrzebnie. Anyway,

Rylek napisał:

czasem sie uda ze ktos odpowie (sroy nie trza nam cie) ale w 80% przypakach jest olewka spowodowana nie czytaniem klanowego..  tak zaraz bedzie czesc siedzi na ts.. nie zawsze

Odnoszę wrażenie, że część osób nie ma pojęcia o filtrowaniu wiadomości w poszczególnych oknach. Przecież nie ma najmniejszego problemu, aby w oknie party mieć także czat klanowy. Ponadto, na spotach jest mało (lub w ogóle brak) shoutów i trade, więc zakładka ogólna jest jak najbardziej wskazana. Po drugie ponadto, wiadomości systemowe w oknie czatu można wyłączyć i pojawiać się one będą tylko w tym mniejszym nad właściwym czatem. Po trzecie ponadto, można poszczególne zakładki wyciągnąć z czatu, więc nawet bez filtrowania można mieć dwa czaty na raz.

W ten sposób nigdy mi nic istotnego nie umknęło, chyba że fizycznie nie było mnie przy kompie. Jeżeli ktoś się wykręca tym, że nie widzi klanowego jak jest w party, to w znacznej części przypadków jest to zwykłe olewanie. Wystarczy odrobina chęci z lekka przyprawiona myśleniem.

----
Co do zwoływania ludzi na ustawki itp W innym klanie spotkałem się z czymś takim, że cl wszsytkie ogłoszenia parafialne i komunikaty pisał CAPSEM, co by nikt nie przeoczył. Moim zdaniem przydatne.

----
Teamspeak to historia na oddzielny temat.

Ostatnio edytowany przez kostek (2008-06-08 17:56)


http://img529.imageshack.us/img529/5457/forumskillts8.gif
Dallara -> SH
YattaElf - PS 60+ (farmer okazjonalny)
Khala - WL 72 (retired)

Offline

 

#2 2008-06-08 11:29

Crawler

Insanity

Zarejestrowany: 2008-05-06
Nick: Swiitch
Profesja: TH

Re: Komentarz do "wytycznych co do sposobu gry"

Twój problem Ryleh nie jest zapewne spowodowany nie czytaniem czatu bo nie wieże żeby w danej chwili kilka osób w pt nie widziało co sie pisze na klanowym po prostu mają w danej chwili na dualu Arkane lub innego wc to jest przyczyna gdyby akurat wc szukali sądze że dostałbyś pt zaraz po zalogowaniu


>>>>>>>NI 4ever !!!<<<<<<<<
eXistence: Necro65+ HE65+ EPI: OL-65+ Necro-75+ La2Crazy: PR65+ DEX: SK60+ TH55+ W][E: GS-80 Adveturer-80 Stormcreamer-80
PoZdRoPoĆwIcZ!!!

Offline

 

#3 2008-06-08 17:43

Neila

None

3135670
Zarejestrowany: 2008-04-23
Nick: Neila
Profesja: Eva's Saint

Re: Komentarz do "wytycznych co do sposobu gry"

Fakt rozszalał się, znowu wciskam gaz do dechy i mod (konkretnie przeniesienie). Organizacja-Wszelkie informacje o zasadzie działania klanu. Nie widze tu słowa "sugestie", a właśnie teraz z takim czymś wyjechałeś w tym dziale. Niepotrzebny jest porządek, ale nie dla mnie. Każdy normalny co tu wchodzi by się dowiedzieć jakiejś informacji nie będzie czytać 5 stronicowego tematu i co gorsza jeszcze jej tu nie znajdzie ;].


"When once you have tasted flight,
you will forever walk the earth with your eyes turned skyward,
for there you have been,
and there you will always long to return."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stalkerium.pun.pl www.centrum-sonyericsson.pun.pl www.zdrowieurodaporady.pun.pl www.piotras359.pun.pl www.cserwery.pun.pl